Ponadczasowy Jeans 0
Ponadczasowy Jeans / Blog Molilla / Katana _https://molilla.pl/katana_jeansowa_bel_sorriso

Dżins to nazwa która może przypominać w wymowie miasto Genau, w którym to zaczęto produkcję tego materiału. Bardzo podobna tkanina została stworzona także przez krawców z Nimes, stąd też właśnie popularna nazwa denim. Jeans był używany jako materiał odzieży budowlanej, zaś denim charakteryzowała wysoka jakość wykonania. Teraz nazwa ta nie odzwierciedla już jakości i jest używana wymiennie. Początkowo materiał ten miał służyć wyłącznie robotnikom, którzy potrzebowali odzieży z wytrzymałego i odpornego na przetarcia materiału. Aktualnie chyba nie znajdzie się osoba, która z jeansu czegoś nie posiada.

Rok 1905, to wielki rok dla świata mody, wtedy światu ukazały się spodnie Levi’s 501. Stworzone przez Levi Straussa spodnie są do dziś najbardziej kultowe i pożądane przez miliony na całym świecie. Historia jeansu ma już ponad 160 lat, niesamowite jak wiele minęło, a jak bardzo wciąż nas zaskakują stylizacje z użyciem tego właśnie materiału. Jeans rozsławił się w Ameryce dzięki westernom i stał się obiektem westchnień i pożądania wielu Amerykanów.

W latach 50 doczekaliśmy się wersji kobiecej, które reklamowane były przez największe gwiazdy Marilyn Monroe i Brigitte Bardot.

W latach 70 natomiast rozsławiły się tak zwane dzwony zazwyczaj noszone przez hipisów, a kolejno w latach 80 nastąpił niesamowity szał na jeans. Noszono wtedy jeans codziennie w różnych częściach garderoby, to wtedy odkryto uniwersalność materiału nadającego się nie tylko do produkcji spodni.

Katana Jeansowa Bel  Sorriso

Fot. Molilla

My kochamy spodnie typu  Jeansy Boyfriend, czyli spodnie zabrane  z męskiej szafy i zaadoptowane  dla kobiet, podobnie jak sukienki koszulowe - szmizjerki. Obecne na wybiegach najsławniejszych projektantów na świecie, uwielbiane przez celebrytów, co zapoczątkowała Katie Holmes 

 Spodnie jeans i Top

Fot. Molilla

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

Sklep internetowy Shoper.pl