Ramoneska ikona stylu

0
Ramoneska ikona stylu

            Ramoneska, czyli kultowa czarna, skórzana kurtka o rockowym charakterze. Wywodząca się ze stylu motocyklistów.

Popularność zdobyła też dzięki stylizacji Marlona Brando z modelem kurtki Perfecto 618 w filmie Dziki (1954 ).

Na przełomie lat 60. i 70. ta wyjątkowa skórzana kurtka stawała się ikoną osób powiązanych z muzyką rockową, szczególnie heavymetalową jak na przykład Black Sabbath , dlatego również obecnie kojarząca się zazwyczaj z motocyklistami i wszelakimi muzykami. Zaprojektowana została przez Irvinga w 1928 roku.

         Unikatowa i jedyna w swoim rodzaju kurtka wpasowuje się w coroczne trendy od lat.

   Jeśli jeszcze nie posiadasz ramoneski, najwyższy czas to zmienić!! Dla wielu gwiazd na całym świecie jest to obowiązkowy wariant jaki posiadają w swoich garderobach. Wielu nie wie ale model ten oficjalnie zwie się Perfecto. Nazwa Ramoneska wzięła się od nazwy punk-rockowej grupy muzycznej The Ramones. Muzycy w latach 70 zawsze występowali ubrani w ten model kurtki co w niesamowicie szybki sposób stało się wielkim trendem.

   Noszenie ramoneski w dzisiejszych czasach już nie kojarzy się nam z buntem, czy zagorzałymi słuchaczami ostrego rocka, a z bardzo kobiecym i subtelnym dodatkiem do sukienek czy jeansów. Bardzo dużym plusem tego modelu jest to ze możemy założyć kurtkę właściwie do wszystkiego, bez jakiejkolwiek obawy.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

Sklep internetowy Shoper.pl